Brak ćwiczeń fizycznych, choroby, zła dieta i ciąża mogą prowadzić do szybkiego przyrostu masy ciała. Istnieją jednak na rynku korzystne preparaty ziołowe, które są dostępne w formie proszku lub tabletek (suplementów diety). Mogą one pomóc w ewentualnej utracie wagi.

Rodzaje odchudzających suplementów diety

Istnieją trzy podstawowe rodzaje suplementów odchudzających. Można je podzielić na te, które:

  • hamują apetyt,
  • zapobiegają wchłanianiu tłuszczu,
  • spalają tłuszcz.

Jeśli chodzi o te pierwsze, powinny być one używane przez osoby, które nie mają silnej woli i nie mogą się we właściwy sposób odżywiać. Takie produkty zawierają guaranę, kofeinę, chrom, ocet jabłkowy, ekstrakty sojowe, które pomagają zmniejszyć apetyt. Druga kategoria suplementów blokuje wchłanianie tłuszczu. Są one nie tylko dla tych, którzy chcą zmienić swoją dietę, ale także dla tych, którzy chcą ćwiczyć więcej. Zmniejszają one wchłanianie tłuszczu przez nasz organizm nawet o 1/3 i są bezpieczne, ponieważ pracują tylko w układzie pokarmowym. Trzecia kategoria suplementów odchudzających, spalaczy tłuszczu, jest wskazane dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Co należy wziąć pod uwagę przy stosowaniu suplementów?

Samo stosowanie suplementów diety nie prowadzi do szybkiej utraty wagi. Jest to pomocne tylko dla osób, które ćwiczą regularnie i stosują zdrową dietę. Ponadto, suplementy diety odchudzanie jedynie wspomagają. Dawkowanie suplementów diety w przypadku utraty wagi powinno być ściśle oparte na informacjach podanych w ulotce. Suplementy diety zwykle zawierają naturalne składniki, ale nie działają tylko na poszczególne narządy.

Czy suplementy diety mogą mieć skutki uboczne?

Suplementy diety na odchudzanie są warte zakupu w aptece. W przeciwnym razie możemy być narażeni na poważne skutki uboczne. Szczególnie niebezpieczne są duże ilości efedryny, sibutraminy, chitozanu, kwasu linolowego i kofeiny. Suplementy diety zawierające te składniki są nie tylko nieskuteczne, ale mogą powodować problemy z tętnem, uzależnienia. Często powodują nadmierne podniecenie, bezsenność, biegunkę, wymioty i podwyższone ciśnienie krwi. Dlatego trzeba kupować suplementy w aptece.

Przeciwwskazania do stosowania suplementów diety

Suplementy, które wpływają na utratę wagi, nie powinny być stosowane głównie przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Należy stosować suplementy diety z zachowaniem ostrożności przy odchudzaniu, chorobach wątroby, cukrzycy, nowotworach i obniżonym poziomie odporności.

Kobieta zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com