Suplementy są żywności, które są przeznaczone do uzupełnienia normalnej diety. Jest to stężenie witamin, minerałów i innych substancji (pojedynczych lub złożonych) oraz składników odżywczych. Mają one biologiczne lub inne fizjologiczne skutki. Zazwyczaj suplementy diety występują w postaci tabletek, kapsułek, proszków i płynów. Stosowanie suplementów diety na odchudzanie może poprawić nam ułatwić ten proces.

Charakterystyka suplementów diety

Na półkach supermarketów i drogeriach znajduje się wiele najlepszych suplementów diety. Wiele z nich posiada funkcje wspomagające odchudzanie, a przynajmniej tak jest, w zależności od producenta. Istnieją cztery rodzaje suplementów, które wspierają utratę masy ciała. Możemy znaleźć suplementy:

  • zmniejszające apetyt;
  • spalające tłuszcz;
  • moczopędne;
  • hamujące wchłanianie się tłuszczu.

Co zawierają suplementy zmniejszające apetyt?

Preparaty te oparte są na algach i ekstraktach owocowych z dodatkiem substancji czynnych pochodzenia roślinnego: morszczyn, guma karaya, ispaghul, cytryna itd. Wiele z wyżej wymienionych składników ma działanie przeciwobrzękowe, zajmuje miejsce w żołądku i wywołuje uczucie pełności. Jednakże nie należy nadużywać suplementów zmniejszających apetyt, ponieważ mogą one powodować wzdęcia i biegunkę.

Suplementy – spalacze tłuszczu

Suplementy, które zawierają kofeinę i guaranę z zielonej herbaty zwiększają produkcję ciepła i skutecznie zmniejszają wchłanianie tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że te produkty nie spalają istniejącego tłuszczu. Dodatkowo, suplement ten ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej i zapewnienia odpowiedniego odżywiania.

Pozostałe suplementy diety

Te suplementy diety są produkowane z roślin moczopędnych (zielona herbata, brzoza, łodygi wiśni i popioły). Ponieważ wiele z nich powoduje znaczną utratę wody z organizmu. Z kolei suplementy spłaszczające żołądek mogą pomóc w łagodzeniu wzdęć. Zawierają one włókna, minerały i składniki organiczne, które mogą wyeliminować to uczucie. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, te suplementy diety nie wpływają na stan tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Dlaczego warto stosować suplementy diety na odchudzanie?

Suplementy diety, które wspierają utratę masy ciała zawsze zawierają odpowiednią ilość kalorii i odpowiednią ilość tłuszczu. Ponadto, suplementy diety odchudzanie mogą jedynie usprawnić (https://www.bee.pl/9300-suplementy-na-odchudzanie). Jedynym sposobem na osiągnięcie pożądanych rezultatów jest zwiększenie aktywności fizycznej.

Kobieta zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com